تماس با ما :32254092_034        info@traffic.kermancity.ir

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:
شروع ساختِ تقاطع غیرهم‌سطح «شرف‌آباد»؛ به‌زودی

 

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان از آغاز اجرای تقاطع غیرهم‌سطح «شرف‌آباد» طی یک‌ماه آینده خبر داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، مهدی نیکویی با اشاره به انجام مطالعات رینگ شهر گفت: مطالعات رینگ شهر، توسط مشاوران در قالب اجرای هفت تقاطع غیرهم‌سطح به‌منظور بهبود حمل‌ونقل درون‌شهری، در حال بررسی است و برخی از طرح‌ها نیز مصوب شده است.
وی به تقاطع‌های «جوپاری»، «انتهای 24 آذر»، «سیلو»، «شهید نیکزاد»، «الله‌آباد، «شرف‌آباد» و «ورودی آرامستان جدید»، اشاره کرد و گفت: برای بهبود حمل‌ونقل و تردد آسان در رینگ شهر، مطالعات ساخت هفت تقاطع غیرهم‌سطح انجام شده است؛ ضمن اینکه اثرات اجرای هر طرح و تقاطع بر محدودۀ مجاور آن نیز بررسی شده است.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان افزود: ازجمله تقاطع‌هایی که به‌زودی اجرا خواهد شد، تقاطع غیرهم‌سطح «شرف‌آباد» است.
نیکویی ادامه داد: تقاطع سه‌راه «شرف‌آباد»، براساس طرح تفصیلی اجرا می‌شود.

اصلاح ورودی‌های شهر کرمان
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان همچنین به ورودی‌های شهر اشاره کرد و گفت: مطالعات ورودی‌های شهر کرمان از سمت بزرگراه «آیت‌الله هاشمی»، طی چندین جلسه در کارگروه ترافیک شهرداری بررسی و در شورای ترافیک استان، تصویب شده است.
نیکویی با بیان اینکه این ورودی در قالب چند فاز اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: فاز اول این ورودی، از پل «شهید بادپا» شروع خواهد شد و در فاز بعدی با اجرای یک المان شهری در محدودۀ بلوار «حجاج»، به فاز آخر در ابتدای ورود به شهر کرمان در این محور می‌رسد.
وی افزود: اصلاح هندسی ورودی شمالی شهر کرمان (ورودی جاده زرند) نیز در کارگروه ترافیک مطرح و تصویب شده و جزییات فاز دوم این ورودی هم نهایی شده که بعد از برگزاری مناقصه، به‌زودی اجرا خواهد شد.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، به ورودی بلوار «امام صادق»علیه‌السلام (جاده قدیم ماهان) هم اشاره کرد و با بیان اینکه مناقصه این طرح نیز برگزار شده است، گفت: همچنین پیش از این بخشی از کار در این ورودی انجام شده است.
نیکویی افزود: ورودی شهر کرمان از سمت «هفت‌باغ» نیز در حال اجراست که اقداماتی در رفوژ میانی انجام شده، اما در این محدوده مسألۀ جابه‌جایی تعدادی درخت و تیر برق وجود دارد.
وی ادامه داد: اصلاح هندسی براساس طرح تفصیلی که طرح بالادستی ماست و براساس طرح مشاور، انجام خواهد شد.

انجام مطالعات سیلاب و ایمن‌سازی شهر در مقابل روان‌آب‌ها
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در ادامه، به جمع‌آوری آب‌های سطحی و مطالعات سیلاب‌ها و ایمن‌سازی شهر نیز اشاره کرد و گفت: مشاور این طرح، هم با منابع طبیعی و هم با آب منطقه‌ای کار کرده، و حتی مطالعات قسمت‌های بالادست شهر کرمان از سمت «ده‌بالا» را نیز اجرا کرده و حوضچه‌هایی در این نواحی ساخته است.
نیکویی افزود: هم‌اکنون و بعد از برگزاری مناقصه، ایمن‌سازی شهر در برابر سیلاب به پیمانکار واگذار شد.
وی ادامه داد: باید دو کانال، یکی از خیابان «شهید باهنر» تا تقاطع «شهدای کارگر» و دیگری از ورودی مجموعه «بلدالامین» ساخته شود که این طرح را به مناقصه گذاشتیم و برنده اعلام شد.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بیان کرد: شرکت اجراکنندۀ فاضلاب شهر کرمان، در اجرای این طرح مشارکت خواهد کرد.
نیکویی با بیان اینکه در صورت اجرا، 60 درصد آبگرفتگی شرق شهر کرمان که از سمت جنوب‌شرق به سمت شمال می‌آید، برطرف می‌شود، گفت: با این کار، آب‌های سطحی که از سمت خیابان‌های «میرزارضا کرمانی»، «سرباز» و «17 شهریور»، به میدان «شهدا» می‌آید، از میدان «شهدا» به سمت خیابان «شهید باهنر» و بلوار «شهدای خانوک» و دریاچۀ «بلدالامین» هدایت می‌شود.
وی افزود: در کنار این اقدامات، شهرداری‌های مناطق هم از سال‌های قبل طبق آسیب‌شناسی که در خصوص بارندگی‌ها و آبگرفتگی انجام داده بودند، نقاط بحرانی را شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کردند.

تقاطع غیرهم‌سطح «سربازان گمنام امام زمان» (عج) در مراحل پایانی
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، به اجرای تقاطع غیرهم‌سطح «سربازان گمنام امام زمان» (عج) اشاره کرد و گفت: کار این تقاطع نیز در مراحل پایانی است و به‌زودی افتتاح خواهد شد.
نیکویی همچنین از اجرای مسیرهای دوچرخه‌سواری در شهر کرمان خبر داد و گفت: مسیرهای دوچرخه‌سواری براساس اولویت‌ در حال اجراست.
وی افزود: تاکنون، مسیر دوچرخه بلوار «هوانیروز» و بلوار «جمهوری‌اسلامی» اجرا شده و در بزرگراه «امام رضا»علیه‌السلام نیز یک مسیر آماده است.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان ادامه داد: مسیر دوچرخه در بلوار «22 بهمن» نیز در کارگروه ترافیک شهرداری مصوب شده است.
نیکویی با بیان اینکه مسیرهای دوچرخه‌سواری در هر منطقه براساس اولویت اجرا خواهد شد، گفت: مشکلی که در این زمینه وجود دارد، این است که مسیرهای دوچرخه براساس طرح جامع حمل‌ونقل شهر کرمان اجرا می‌شود که 10 سال از زمان آمارگیری آن گذشته و نیاز به به‌روزرسانی دارد.
وی افزود: به همین دلیل، به‌روزرسانی طرح جامع حمل‌و‌نقل شهر کرمان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
دوشنبه, 03 خرداد 1400 06:01
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:آسفالت ۲۲ هزار مترمربع از معابر...
یکشنبه, 29 فروردين 1400 08:54
توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان؛۵۴۰۰ مترمربع از معابر شهر کرمان زیرسازی و...
سه شنبه, 17 فروردين 1400 17:29
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:اعلام نرخ‌نامۀ جدید تاکسی‌های درون‌شهری کرمان...
دوشنبه, 18 اسفند 1399 20:15
در هفتۀ جاری در قالب پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان(عج)...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 05:12
توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری؛بیش از 3000 مترمربع از معابر شهر...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:44
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بیان کرد:مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل نیازمند به‌روزرسانی...
یکشنبه, 19 بهمن 1399 04:21
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:شروع ساختِ تقاطع غیرهم‌سطح «شرف‌آباد»؛ به‌زودی...
سه شنبه, 14 بهمن 1399 09:39
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:آسفالت بیش از 500 هزار مترمربع...
پنج شنبه, 09 بهمن 1399 20:32
در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛فاز نخست «پویش آسفالت» شهر کرمان به...
پنج شنبه, 09 بهمن 1399 08:40
در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛فاز اول «پویش آسفالت» شهر کرمان به...
پنج شنبه, 02 بهمن 1399 18:49
در ادامۀ زیرسازی و آسفالت معابر شهر کرمان؛ ۲۱۰۰ مترمربع از معابر شهر کرمان...
پنج شنبه, 25 دی 1399 18:06
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان اعلام کرد:مطالعات رینگ شهر کرمان در کارگروه...

معرفی معاون

معرفی زیر مجموعه ها