تماس با ما :32254092_034        info@traffic.kermancity.ir

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:
آسفالت بیش از 500 هزار مترمربع از معابر شهر کرمان؛ از مردادماه تاکنون

 

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان گفت: در طرح «پویش آسفالت» شهرداری کرمان، از مردادماه امسال تاکنون، بیش از 500 هزار مترمربع از معابر شهر کرمان آسفالت شده است.
به گزارش کرمان‌آنلاین، مهدی نیکویی در میز گفت‌وگوی مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، با تبریک ایام‌الله دهه فجر افزود: در این دوره از مدیریت شهری، علاوه بر تکمیل پروژه‌های سال‌های قبل، پروژه‌های جدیدی نیز تعریف و آغاز شد.
وی ازجمله پروژه‌های جدید در این دوره، به «پویش آسفالت» اشاره کرد و گفت: «پویش آسفالت» از اواسط مردادماه امسال با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، شروع شده و تا مردادماه سال آینده ادامه دارد.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان ادامه داد: طی این پویش، قرار است یک میلیون و 830 هزار مترمربع از معابر شهر آسفالت شود.
نیکویی با بیان اینکه علاوه بر پیمانکار، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان نیز به این مهم کمک می‌کند، افزود: یکی از مشکلات آسفالت این است که حدود 40 سال از آسفالت برخی معابر گذشته است؛ ضمن اینکه آسفالت بسیاری از معابر اصلی که تردد زیادی هم دارند، در اثر بارندگی و آب‌های سطحی و نفوذ آب به لایه‌های زیرین، دچار آسیب شده است.
وی با بیان اینکه آسفالت معابر هدف بازآفرینی شهری ازجمله شهرک «صنعتی» نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: برای آسفالت معابر تاکنون، بیش از 50 میلیارد تومان هزینه شده است.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان افزود: در حال حاضر، اکیپ‌های آسفالت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و پیمانکار، در حال کار هستند و ناظران این معاونت نیز بر کار آن‌ها نظارت می‌کنند.
نیکویی، به برخی مشکلات طرح «پویش آسفالت» نیز اشاره و بیان کرد: متأسفانه آسفالت معابر به‌علت سرمای زودرسی که امسال با آن روبه‌رو شدیم، با توقف کوتاهی روبه‌رو شد؛ چراکه در دمای زیر 10 درجه امکان آسفالت معابر وجود ندارد.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون، بیش از 500 هزار مترمربع از معابر آسفالت شده است، گفت: حدود 260 هزار مترمربع از این میزان، توسط پیمانکار، و مابقی توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و مناطق پنج‌گانه، اجرا شده است.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در عین حال بیان کرد: حتی اگر دو میلیون مترمربع از معابر شهر آسفالت شود، باز هم در این زمینه کمبود و مشکل داریم و آسفالت معابر، جزو معضلات شهر محسوب می‌شود.
نیکویی از دیگر مشکلات اجرای آسفالت، به گرانی ناگهانی قیر اشاره کرد و افزود: در آغاز اجرای این طرح، قیمت هر تن قیر، سه میلیون و 500 هزار تومان بود، اما در حال حاضر، قیمت قیر، به هر تن هفت میلیون و دویست هزار تومان افزایش یافته است.
وی افزود: قبل از آغاز «پویش آسفالت»، تقریباً از تمام دستگاه‌های مرتبط به خصوص آب و فاضلاب که در حال حاضر به‌صورت فعال‌تری در سطح شهر در حال انجام کار است، استعلام گرفتیم تا از تخریب آسفالت معابر جلوگیری شود.

بهسازی و پیاده‌راه‌سازی میدان «توحید» با مساحت 23 هزار مترمربع
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، از دیگر پروژه‌های شهریِ در دست اجرا، به پروژۀ پیاده‌راه‌سازی میدان «توحید» (ارگ) اشاره کرد و گفت: میدان «توحید» با مساحتی حدود 23 هزار مترمربع در حال بهسازی است تا به‌عنوان پیاده‌راه استفاده شود.
نیکویی با بیان اینکه باید از میدان «توحید» تا خیابان «تجلی» بهسازی شود، گفت: هم‌اکنون، پیمانکار کار خود را شروع کرده که باید طی 10 ماه به پایان برسد.
وی با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم به‌گونه‌ای کار انجام شود، که کسبه کمترین آسیب را ببینند، گفت: این پروژه در سه بخش اجرا خواهد شد که بخش اول، میدان «توحید» است.
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان افزود: با شروعِ کار از داخل میدان، سعی می‌کنیم برای کسبه و بازاریان در آخر سال، مشکلی ایجاد نشود و بعد از آن، مرحله دوم بهسازی به سمت خیابان «تجلی» را اجرا می‌کنیم و در مرحله سوم، سواره‌روی میدان «توحید» اصلاح و بهسازی خواهد شد.
نیکویی ادامه داد: در پیاده‌راه‌سازی میدان «توحید»، مواردی ازجمله حمل‌ونقل عمومی، ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی و مسیر خودروهای امدادی نیز بررسی و دیده شده است.
لازم به ذکر است؛ میز گفت‌وگو ویژه شرح مفصل فعالیت‌ها و خدمات معاونت‌های شهرداری، شهرداری‌های مناطق و مدیران شهرداری است که با حضور مدیران مربوط به هر حوزه و کارشناسان و خبرنگاران مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و نشریه کرمان‌شهر برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
دوشنبه, 03 خرداد 1400 06:01
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:آسفالت ۲۲ هزار مترمربع از معابر...
یکشنبه, 29 فروردين 1400 08:54
توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان؛۵۴۰۰ مترمربع از معابر شهر کرمان زیرسازی و...
سه شنبه, 17 فروردين 1400 17:29
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:اعلام نرخ‌نامۀ جدید تاکسی‌های درون‌شهری کرمان...
دوشنبه, 18 اسفند 1399 20:15
در هفتۀ جاری در قالب پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان(عج)...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 05:12
توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری؛بیش از 3000 مترمربع از معابر شهر...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:44
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بیان کرد:مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل نیازمند به‌روزرسانی...
یکشنبه, 19 بهمن 1399 04:21
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:شروع ساختِ تقاطع غیرهم‌سطح «شرف‌آباد»؛ به‌زودی...
سه شنبه, 14 بهمن 1399 09:39
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:آسفالت بیش از 500 هزار مترمربع...
پنج شنبه, 09 بهمن 1399 20:32
در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛فاز نخست «پویش آسفالت» شهر کرمان به...
پنج شنبه, 09 بهمن 1399 08:40
در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛فاز اول «پویش آسفالت» شهر کرمان به...
پنج شنبه, 02 بهمن 1399 18:49
در ادامۀ زیرسازی و آسفالت معابر شهر کرمان؛ ۲۱۰۰ مترمربع از معابر شهر کرمان...
پنج شنبه, 25 دی 1399 18:06
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان اعلام کرد:مطالعات رینگ شهر کرمان در کارگروه...

معرفی معاون

معرفی زیر مجموعه ها