تماس با ما :32254092_034        info@traffic.kermancity.ir

۴۱۰ دوربین نظارتی در شهر کرمان نصب و فعال شده است

مرکز کنترل و مدیریت ترافیک شهرداری کرمان افتتاح شد

 شهردار کرمان از نصب ۴۱۰ دوربین نظارت شهری در شهر کرمان خبر داد.

سید مهران عالم‌زاده در آیین افتتاح طرح پایش تصویری شهر کرمان که با حضور استاندار کرمان، پور ابراهیمی نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی استان، جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، فرماندار کرمان،نایب رئیس شورای اسلامی شهر و برخی از مسئولان و نیز مدیران شهری و شهرداران مناطق برگزار شد، افزود: کار به این بزرگی انجام نمی‌شد مگر اینکه همه‌ی دستگاه‌ها دست به دست هم دهند و یاری کنند تا این اتفاق خوب در شهر کرمان رخ دهد.

 وی با تشکر ویژه از استاندار کرمان به جهت کمک در تحقق این طرح، معاون حمل و نقل و تافیک شهرداری و معاون ترافیک و نیز مجری بومی این طرح تصریح کرد: در سال ۹۶ برای اجرای طرح پایش تصویری شهر کرمان اعتباری حدود ۴۴۰ میلیون تومان داشتیم  و در سال ۹۷ با همت استاندار کرمان، این رقم به ۱۶ میلیارد رسید که بخشی از آن در قالب اسناد بود و به دلیل اینکه اسناد غیر نقدی بودند، این اعتبار، به اعتبار  نقدی ۱۲ میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد:  از این ۱۲ میلیارد اعتبار نقدی، ۲۰درصد در حوزه‌ی زیرساخت‌ها مثل سِرور ،ذخیره‌سازی، دو دکل  ۶۰ متری و ویدیو پال استفاده شد.

شهردار کرمان تصریح کرد: ۸۰ درصد مابقی در حوزه‌هایی مانند سامانه تصویری، نرم‌افزار و ..هزینه شده است.

 وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود طی این طرح،  ۲۷۰ دوربین نصب شود اما امروز  ۴۱۰ دوربین در شهر کرمان نصب شده است.

شهردار کرمان با بیان اینکه از این تعداد، ۴۶ دوربین نظارتی و ۸۱ دوربین کنترل سرعت هستند ، افزود: از مجموع این دوربین‌ها ، ۱۵دوربین متعلق به اتوبوسرانی است، ۸ دوربین به  زیر گذر آزادی، به آتش‌نشانی ۳۹ عدد و  به ترمینال ۷۲  اختصاص دارد و ۱۵ دوربین در تعدادی از ایستگاه‌های CNG نصب شده است. ضمن اینکه مجموعه‌ی بازار کرمان ۱۰۰ دوربین دارد.

وی خاطرنشان کرد: از این ۱۰۰  دوربین بازار،  ۵۲ دوربین متعلق به  شهرداری کرمان است و ۴۸ دوربین متعلق به بازار طلا فروش‌هاست که هیات امنای بازار آنها را خریداری کرده است.

 وی گفت:  کاری که امروز به بهره‌برداری می‌رسد، با احتساب کارهایی که شهرداری  در این خصوص انجام داده و نیز  بر اساس ساختمانی که به این امر اختصاص داده است، حداقل ۲۰ میلیارد برای تامین امنیت و کنترل ترافیک  شهر کرمان هزینه دربر داشته است.

 شهردار تصریح کرد: در شهر با دو حوزه‌ی ماشین و انسان روبه‌رو هستیم که هر دو  در سطح شهر زندگی و تردد می‌کنند، هر دو هم به امنیت و هم به کنترل نظم و انضباط ترافیکی نیاز دارند.

بنابراین قطعا با توسعه‌ای که شهرهای کنونی پیدا کردند نمی‌توان شهر را به شیوه‌های سنتی اداره کرد و باید به سمتی برویم که شهرها هوشمند شوند.

وی گفت: ما باید از فن‌آوری نرم‌افزار در اداره‌ی شهرها استفاده کنیم که یکی از این سامانه‌ها، سامانه‌ی پایش تصویری و کنترل و نظارت است که کمک می‌کند هم اداره امور شهر برای ما آسان شود

این کار شهردار تصریح کرد: در شهر با دو حوزه‌ی ماشین و انسان روبه‌رو هستیم که هر دو  در سطح شهر زندگی و تردد می‌کنند، هر دو هم به امنیت نیاز دارند و هم به کنترل نظم و انضباط ترافیکی  نیاز دارند.

قطعا با توسعه‌ای که شهرهای کنونی پیدا کردند نمی‌توان شهر را به شیوه‌های سنتی اداره کرد و به سمتی می‌رویم که شهرها هوشمند شوند و ما باید از فن‌آوری نرم افزار در اداره شهرها استفاده کنیم که یکی از این سامانه‌ها، سامانه  پایش تصویری و کنترل و نظارت است که کمک می‌کند هم اداره امور شهر برای ما  و هم سایر دستگاه‌هایی که باید در حوزه نظارت بر شهر فعال باشند، مثل نیروی انتظامی مفید و مهم باشد.

 وی گفت: این اقدام  کمک می‌کند شهر کرمان به سمت جلو حرکت کند. ضمن اینکه ما الان ۴۰ درصد کار را انجام دادیم و اگر بخواهیم کار مطلوب و خیلی خوبی انجام دهیم به حداقل ۶۰۰ دوربین دیگر نیاز داریم.

 شهردار کرمان افزود: کنترل شهر به شیوه‌ی سنتی برای ساختار نیروی انتظامی هم به لحاظ امنیتی و هم  به لحاظ ترافیکی سخت است و این فن‌آوری کمک می‌کند این حوزه‌ها نیز از این سامانه بهره ببرند. بنابراین از استاندار محترم کرمان می‌خواهیم از حوزه‌ی اعتبارات فنی عمرانی به توسعه‌ی این کار کمک کنند. ضمن اینکه ما هم پیگیر این موضوع از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذار هستیم.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد:  ما هم از شرکت‌های صاحب‌نام خواستیم که بیایند و هم در بحث فیبر نوری شهر کرمان و هم دوربین‌ها کار را انجام دهند. چرا که بحث فیبر نوری برای شهر درآمدزایی هم دارد.

وی ادامه داد: مقدمات کار کارشناسی هم با شرکت‌های کار آزموده شروع شده و در صورت رسیدن به نتایج مثبت، به استانداری اعلام خواهیم کرد.

 عالم‌زاده به کمبودهای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ما ۷۰ دوربین دیگر که ۵۰ دوربین در پارک‌ها و ۲۰ تای دیگر در مراکز  CNG ما هستند، داریم که می‌توانیم به این مرکز اضافه کنیم ولی سرور اینجا دیگر امکان وصل دوربین بیشتر ندارد و باعث کند شدن سرعت می‌شود.

 

 شهردار کرمان تصریح کرد: همچنین به فیبر نوری برای انتقال امن داده نیاز داریم.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون بر حسب وظیفه از محل اعتبارات، تجهیزات پلیس راهدار خریداری شده و در حال نصب است. اما به نظر می‌رسد سایر دستگاه‌ها مانند نیروی انتظامی و سپاه به تجهیزات دیگری نیاز دارد که اگر تامین اعتبار ویژه‌ای صورت گیرد، نیازهای همه حل و مرتفع می‌شود.

وی ادامه داد: دغدغه‌ی دیگر ما در این زمینه اختصاص هزینه‌ی نگه‌داشت و تعمیرات این مرکز است تا تمامی دوربین‌های این مرکز همیشه فعال باشد.

شهردار کرمان گفت: اعتبارات برگشت از حوزه منابع اخذ جرائم و هم اعتبارات استان می‌تواند به این امر کمک کند ضمن اینکه شهرداری کرمان وظیفه خود می‌داند که اعتبار لازم را در ردیف بودجه سالانه بگذارد. ولی چون درآمدهای شهرداری ممکن است کم و زیاد و شد، این مساله هم می‌تواند شدت و ضعف پیدا کند بنابراین اگر بتوان اعتبار اختصاصی داشته باشد به خصوص که حوزه‌ی امنیتی است، برای شهر کرمان و حوزه‌ی نظم و امنیت استان بسیار مهم است.

عالم‌زاده در پایان بار دیگر از همه‌ی کسانی که در این کار همکاری کردند به خصوص شرکت مجری این طرح که بومی بوده و در کمترین زمان ممکن کار را به نحو احسنت تحویل داده ، تشکر و قدردانی کرد.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
دوشنبه, 03 خرداد 1400 06:01
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:آسفالت ۲۲ هزار مترمربع از معابر...
یکشنبه, 29 فروردين 1400 08:54
توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمان؛۵۴۰۰ مترمربع از معابر شهر کرمان زیرسازی و...
سه شنبه, 17 فروردين 1400 17:29
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:اعلام نرخ‌نامۀ جدید تاکسی‌های درون‌شهری کرمان...
دوشنبه, 18 اسفند 1399 20:15
در هفتۀ جاری در قالب پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان(عج)...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 05:12
توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری؛بیش از 3000 مترمربع از معابر شهر...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:44
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بیان کرد:مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل نیازمند به‌روزرسانی...
یکشنبه, 19 بهمن 1399 04:21
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:شروع ساختِ تقاطع غیرهم‌سطح «شرف‌آباد»؛ به‌زودی...
سه شنبه, 14 بهمن 1399 09:39
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:آسفالت بیش از 500 هزار مترمربع...
پنج شنبه, 09 بهمن 1399 20:32
در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛فاز نخست «پویش آسفالت» شهر کرمان به...
پنج شنبه, 09 بهمن 1399 08:40
در سی‌ویکمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛فاز اول «پویش آسفالت» شهر کرمان به...
پنج شنبه, 02 بهمن 1399 18:49
در ادامۀ زیرسازی و آسفالت معابر شهر کرمان؛ ۲۱۰۰ مترمربع از معابر شهر کرمان...
پنج شنبه, 25 دی 1399 18:06
معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان اعلام کرد:مطالعات رینگ شهر کرمان در کارگروه...

معرفی معاون

معرفی زیر مجموعه ها

  سازمان حمل و نقل و ترافیک
  سازمان اتوبوسرانی
  سازمان تاکسیرانی
  مدیریت پایانه ها