لزوم اخذ مجوز برای نصب داربست

لزوم اخذ مجوز برای نصب داربست

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان، افراد برای نصب داربست، باید به سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک مراجعه کرده و با اعلام مقدار فضایی که می‌خواهند از پیاده‌رو بگیرند و ذکر تعداد روزهایی که می‌خواهند پیاده رو را مسدود کنند، مجوز دریافت کنند.

بر اساس این‌ گزارش،با توجه به اینکه برخی افراد برای ساخت‌و‌ساز داربست نصب می‌کنند و این داربست ممکن است تا مدتی بیشتر از زمان تعیین شده باقی ‌بماند،باید مجوز آنها تمدید گردد،اما اگر فردی می‌خواهد تمام فضای پیاده‌رو را بگیرد، باید برای عابران پیاده فضای ایمن و سرپوشیده ایجاد کند.

همچنین برای نصب داربست باید حتمأ لوله‌های افقی در ارتفاع دو متری نصب شوند و در ضمن این‌که پس از گرفتن مجوز از سازمان ترافیک، باید از شرکت برق نیز مجوز بگیرند تا شرکت برق روی کابل‌های آن محدوده حفاظ بکشد.

لازم به ذکر است در صورتی که ساخت‌و‌ساز ملک طی یک ماه به پایان نرسد، پس از بررسی نحوه‌ی کار، مجوز باید تمدید شود،به همین منظور در سازمان ترافیک اکیپ‌هایی راه‌اندازی شده است که سه‌بار به افرادی که محدوده‌ی پیاده‌رو و یا خیابان را مسدود کرده‌اند، اخطار می‌دهند،

واگر افراد پس از دریافت سه اخطار به سازمان ترافیک و سپس شهرداری منطقه مراجعه نکنند، مصالح و ابزار متعلق به آن ملک جمع‌آوری خواهد شد.