تماس با ما :32254092_034        info@traffic.kermancity.ir

اجرای طرح توسعه مسیر دوچرخه‌سواری

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان خبر داد:

اجرای طرح توسعه مسیر دوچرخه‌سواری

 

 

 

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان از اجرای طرح توسعه مسیر دوچرخه‌سواری در شهر کرمان خبر داد.

مهدی نیکویی در جلسه کارگروه ترافیک شهرداری کرمان که با حضور اعضای این شورا و مشاور طرح مسیر دوچرخه‌سواری برگزار شد، گفت: شهرداری منطقه سه شهر کرمان برای اجرای این طرح پیش‌قدم شده است.

وی با اشاره به این‌که دوچرخه، وسیله نقلیۀ پاک محسوب می‌شود، گفت: شهرداری برای افزایش تمایل شهروندان به دوچرخه‌سواری، اجرای مسیره‌های دوچرخه‌سواری را که در طرح جامع ترافیک استان دیده شده، در دستور کار دارد.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری اجرای مسیرهای ایمن برای تردد دوچرخه در شهر را ضروری برشمرد و گفت: برای استفاده از این وسیله نقلیه، باید ظرفیت‌ها را افزایش داد.

 

جانمایی و امکان‌سنجی اجرای مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه سه

شهردار منطقه سه شهر کرمان نیز در این جلسه با اشاره به دستور شهردار کرمان برای اجرای مسیر دوچرخه‌سواری گفت: مشاور طرح بعد از جانمایی و امکان‌سنجی اجرای مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه سه، کار خود را شروع کرده است.

رامین امیرمداح  از بررسی مسیرهای عبوری در منطقه سه و انتخاب مسیر مناسب براساس وضعیت ترافیکی و جمعیتی خبر داد و گفت: کاربری‌های موجود در مسیر، نوع استفاده و موارد دیگر نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مسیر در نظر گرفته شده، از خیابان سپه شروع می‌شود و با گذر از خیابان فردوسی، پارک نشاط  و کوچه استانداری، وارد خیابان استاد مطهری شده و درنهایت به سمت پارک مطهری می‌رود.

شهردار منطقه سه با اشاره به 13 خردادماه، «روز دوچرخه‌سواری» گفت: در صورت رسیدن به نتیجۀ نهایی و ابلاغ به منطقه، طرح به سرعت اجرا می‌شود.

امیرمداح با اشاره به این‌که در حال حاضر نیروهای منطقه سه پیگیر نصب و جانمایی تابلوها و رنگ‌آمیزی مسیر هستند، گفت: در صورتی که این طرح به مرحلۀ نهایی برسد، مسیر خیابان سپه تا پارک مطهری، اولین مسیر دوچرخه‌سواری شهر کرمان خواهد بود.

 

مسیر دوچرخه‌سواری، باید ایمن باشد

علی زنگی‌آبادی، مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان نیز با اشاره به ترافیک عبوری این مسیر، بر لزوم همکاری پلیس تأکید کرد و گفت: تمام مسیر دوچرخه‌سواری، باید ایمن باشد و لازم است قبل از اجرا، در شورای ترافیک استان نیز مطرح و تأیید شود.

احمد احمدی، دبیر ستاد پروژه پیاده‌پذیری و حمل‌ونقل عمومی شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهرداری منطقه سه برای پیگیری و همکاری در زمینه اجرای مسیر دوچرخه‌سواری گفت: در شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه شهر کرمان، بیش از 2.5 کیلومتر مسیر برای دوچرخه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در طرح جامع شبکه حمل‌ونقل و ترافیک نیز مسیرهایی برای دوچرخه‌سواری دیده شده است؛ بنابراین، با توجه به تمایل سرمایه‌گذار، تعلل در اجرای این طرح صحیح نیست.

مریم فدایی قطبی، مشاور طرح نیز به تشریح طراحی مسیر اجرای دوچرخه در منطقه سه شهر کرمان پرداخت و گفت: براساس طرح جامع ترافیک، این مسیر در منطقه سه، از خیابان سپه شروع می‌شود و پس از گذر از  پارک استاد مطهری، خیابان‌های استقلال، خواجو و شهید صدوقی، درنهایت به شهرک مطهری می‌رسد.

وی با اشاره به این‌که براساس این طرح و با استفاده از نرم‌افزار تخصصی مهندسی شهرسازی،  مقدار و میزان استفاده از مسیر دوچرخه به نمایش گذاشته شده است، گفت: در مسیر اجرای این طرح، ترافیک و چالش مسیر دوچرخه و ماشین دیده می‌شود که باید این مورد مد نظر قرار گیرد.

فدایی قطبی به ویژگی‌های خیابان سپه به‌عنوان مسیر شروع اجرای طرح دوچرخه‌سواری اشاره کرد و گفت: خیابان سپه، ازجمله معابر قدیمی شهر کرمان است که با ویژگی‌های خاصی چون جوی‌های عریض، درختان کهن‌سال و خانه‌های قدیمی شناخته می‌شود و کاربری‌های مهمی چون بیمارستان باهنر، مسجد، مدرسه و شهرداری قدیم در آن وجود دارد.

 

 

 

مطالعۀ طرح ساماندهی آبگرفتگی‌های شهر کرمان

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:

مطالعۀ طرح ساماندهی آبگرفتگی‌های شهر کرمان

 

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان از مطالعۀ طرح ساماندهی آبگرفتگی‌های شهر کرمان خبر داد.

محمدعلی قنبری با بیان این‌که برای ساماندهیِ آبگرفتگی‌های داخل شهر، مشاور در حال مطالعۀ طرح است تا آب را از داخل شهر به خارج از شهر هدایت کنیم، گفت: تلاش می‌کنیم این مطالعات هرچه زودتر به پایان برسد.

وی به بارندگی‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تا قبل از سال 96، به‌دلیل خشک‌سالی، بارندگی‌ها و آب‌گرفتگی‌ها جزیی بودند، اما با شروع ترسالی، مشکلات بیشتر شده است؛ بنابراین، در تلاش هستیم پس از ارایۀ طرح توسط مشاور، نسبت به خروج آب از داخل شهر اقدام کنیم تا در حد امکان مشکل آبگرفتگی‌های داخل شهر برطرف شود.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در عین حال بیان کرد: البته با توجه به این‌که شهر کرمان شیب بسیار کمی دارد، نمی‌توانیم از آبگرفتگیِ 100 درصد شهر جلوگیری کنیم؛ به‌ویژه در بارندگی‌های بیش از 20 میلی‌متر، بسیاری از نقاط شهر دچار آبگرفتگی می‌شود که اگر بخواهیم مشکل آبگرفتگی‌های کوچک را حل کنیم، هزینۀ بسیار زیادی در بر دارد و از توان شهرداری و حتی منابع استانی خارج است.

قنبری افزود: البته تلاش می‌کنیم آبگرفتگی‌های جزیی در مناطق مختلف شهر را نیز در سال‌های آینده و پیش از فرا رسیدن ترسال‌های بیشتر حل کنیم؛ اما الان، معضل ما آبگرفتگی‌های بزرگ داخل شهر ازجمله خیابان شهید باهنر، الغدیر، خیابان کمیل، زیرگذر ابوذر، میدان سراسیاب، میدان خواجو، خیابان میرزارضا، خیابان هفده شهریور، خیابان مدرس و بلوار آیت‌الله خامنه‌ای است که در مرحلۀ اول طی یکی‌دوسال آینده باید آبگرفتگی این مناطق را حل کنیم و پس از آن برای آبگرفتگی‌های جزیی راه‌کاری بیندیشیم.

وی در همین رابطه از نصب لوله 250 میلی‌متری در خیابان شهید باهنر و از چهارراه شهدای کارگر به دریاچۀ بلدالامین در سال‌ گذشته خبر داد و گفت: این لوله نصب شد تا آب حاصل از بارندگی را به دریاچه بلدالامین پمپاژ کند، اما چون امسال بارندگیِ زیادی داشتیم، این خط لوله و پمپ‌ها جواب‌گوی این حجم بارندگی نبود؛ بنابراین، تقویت خط لوله و پمپِ این محدوده را در دستور کار قرار داده‌‌ایم.

معاون حمل‌و‌نقل و امو زیربنایی شهردار کرمان همچنین با بیان این‌که طبق قانون، شهرداری باید سیلاب‌های داخل شهر را جمع و مشکل آبگرفتگی معابر را حل کند، تصریح کرد: در خارج از شهر نیز دستگاه‌های متولی باید مسیرهای رودخانه‌ها را لایروبی و مسیل‌ها را آزاد کنند و یا پخش سیلاب داشته باشند تا سیلاب به شهر وارد نشود.

 

بند مملکت تخریب شده و دیگر وجود ندارد

قنبری در خصوص بند مملکت هم گفت: به‌دلیل خشک‌سالی‌های سال‌‌های گذشته، متأسفانه در شرق شهر کرمان ساخت‌و‌ساز شده و به همین دلیل رودخانه‌های قدیمی و بند مملکت تخریب شده است؛ بنابراین، کرمان از سمت شرق برای ورود سیلاب هیچ آمادگی ندارد.

وی با بیان این‌که بند مملکت تخریب شده و دیگر وجود ندارد، گفت: بند مملکت، در قسمتی از کمربند شرقی کرمان تا بزرگراه آیت‌الله خامنه‌ای (از تخت دریاقلی‌بیگ تا شهرک قمر بنی‌هاشم) ادامه داشته که از طریق این بند، آب‌های حاصل از بارندگی به رودخانه‌ای که از دشت بلدالامین عبور می‌کرده، وارد می‌شده است.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بار دیگر با تأکید بر این‌که بند مملکت تخریب شده و دیگر نباید به‌دنبال ساخت بند مملکت باشیم، تأکید کرد: باید با پخش سیلاب و جابه‌جایی مسیل‌های رودخانه، تلاش کنیم آب به داخل شهر وارد نشود؛ بنابراین، پیشنهاد می‌کنم دستگاه‌های متولی برای خارج از حریم شهر برنامه‌ریزی کنند که اگر ساخت سد نیاز است، هرچه زودتر ساخته شود تا آب داخل شهر وارد نشود؛ چراکه در داخل شهر، هیچ رودخانه یا کانالی نداریم که آب واردشده به شهر را به پایین‌دست شهر هدایت کنیم.

 

افزایش حجم دریاچۀ بلدالامین

قنبری در خصوص دریاچۀ بلدالامین نیز گفت: در زمستان سال گذشته قرارداد منعقد کردیم تا 15 هزار مترمکعب به حجم این دریاچه اضافه کنیم که حدود 10 هزار مترمکعب خاکبرداری شد، اما با شروع بارندگی، داخل دریاچه را آب فرا گرفت و تا بارندگی اخیر، آب هم‌چنان داخل دریاچه وجود داشت و نتوانستیم ادامۀ گودبرداری را انجام دهیم.

وی افزود: اسفند سال گذشته نیز قرارداد دیگری منعقد کردیم تا کنار دریاچۀ بلدالامین، 30 هزار مترمکعب خاکبرداری کرده و به دریاچۀ موجود وصل کنیم.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در رابطه با بند خاکی ده‌بالا نیز گفت: در بارندگی اخیر، ورودی آب به رودخانۀ ده‌بالا و پشت بند، هفت مترمکعب در ثانیه بود که بالافاصله در کمتر از 24 ساعت، 500 هزار مترمکعب آب پشت بند جمع شد.

قنبری با اشاره به اجرای سرریز موقت برای بند خاکی ده‌بالا در روزهای اخیر برای جلوگیری از ورود آب به داخل شهر تأکید کرد: ضرورت دارد هرچه سریع‌تر نسبت به ایجاد سرریز دائمی این بند خاکی اقدام شود.

وی افزود: در نشست ستاد مدیریت بحران مقرر شد شهرداری کرمان سرریز موقت بند خاکی ده‌بالا را به‌طور موقت اجرا کند و پس از بارندگی‌ها، دستگاه‌های مربوط ضمن انجام کار مطالعاتی جامع، نسبت به اجرای سرریز دائمی این بند خاکی اقدام کنند.

 

تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا به بهره‌برداری رسید

تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا به بهره‌برداری رسید


افتتاح پنجمین پروژه‌ی بزرگ شهرداری کرمان در پنجمین دوره از شورای اسلامی شهر کرمان
آیین بهره‌برداری از تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا، به‌عنوان پنجمین پروژه‌ی بزرگ شهرداری کرمان در پنجمین دوره از شورای اسلامی شهر کرمان، با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد.
استاندار کرمان در این مراسم، یکی از سیاست‌های خوب مدیریت‌ فعلی استان و شهرداری کرمان را توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دانست و گفت: این روند بسیار خوب و قابل تقدیر است و باید در مورد دیگر پروژه‌ها هم صورت گیرد.
محمدجواد فدایی، با اشاره به این‌که احداث این تقاطع هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیارد تومان در بر داشته است، افزود: طبق صورت‌جلسات قبلی، تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام امام زمان عجل‌الله‌فرجه نیز باید تا ۱۵ تیر ۹۹ به بهره‌برداری برسد.
وی در ادامه، ضمن گرامیداشت روز مهندس گفت: مهندسی، از دیرباز جایگاه رفیعی در جامعه داشته است، اما مسأله‌ی مهم این است که مهندس، رفتار جامعه را تعریف می‌کند؛ بنابراین، باید تعامل بین مهندسان و جامعه‌شناسان بیشتر باشد.
استاندار کرمان افزود: جامعه به مهندسانی نیاز دارد که با جامعه‌شناسی و نیازهای جامعه آشنایی داشته باشند.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این مراسم، ضمن گرامیداشت روز مهندس و تبریک این روز به مهندسان و هم‌چنین تشکر از حضور ارزشمند خانواده شهید بادپا در این مراسم گفت: شورای پنجم برای به ثمر رسیدن این پروژه‌ها، هر آنچه در توان داشته، برای هماهنگی و هموار کردن راه برای شهرداری در مسیر اقدامات عمرانی انجام داده است.
محمد فرشاد افزود: هیچ پیشنهاد و درخواستی مربوط به پروژه‌های عمرانی شهرداری، به‌ویژه پروژه‌های قرارگاه خاتم نبوده که به تصویب این شورا نرسد و همکاری برای تأمین منابع مالی وجود داشته است.
وی بر تسریع در تکمیل و بازگشایی بزرگراه شرقی-غربی شهر کرمان به طول ۱۶ و به نام سردار قاسم سلیمانی تأکید کرد.
فرشاد هم‌چنین از مجموعه‌ی مدیریت شهری که با تلاش شبانه‌روزی خود در بهره‌برداری از این پروژه بزرگ نقش داشتند، تقدیر و بیان کرد: امیدواریم با همکاری، همدلی و همراهی همه‌ی دستگاه‌های اجرایی، پروژه‌های باقیمانده نیز با سرعت بیشتری، تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

تخلیۀ حدود 150 هزار مترمکعب آب از بند خاکی ده‌بالا

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:

تخلیۀ حدود 150 هزار مترمکعب آب از بند خاکی ده‌بالا

 

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان گفت: حدود ۱۵۰ هزار مترمکعب آب به‌صورت کنترل‌شده از بند خاکی ده‌بالا تخلیه شد.

محمدعلی قنبری با بیان این‌که شهرداری کرمان تا پایان بارندگی‌های پنج‌شنبۀ هفتۀ جاری، سیلاب‌های احتمالی این رودخانه را کنترل خواهد کرد، گفت: پس از بارندگی‌ها، این بند خاکی جهت ساخت سرریز، تحویل دستگاه‌های متولی خواهد شد.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در تشریح وضعیت بند خاکی ده‌بالا با اشاره به این‌که آب‌های رودخانۀ منطقه ده‌بالا از سال‌های قبل در پایین‌دست این روستا، پشت یک خاک‌ریزِ با ارتفاع کم جمع می‌شد، گفت: با توجه به بارندگی‌های فروردین‌ماه سال گذشته و پیش‌بینی خاتمۀ خشک‌سالی‌ها، علی‌رغم این‌که این بند خاکی در حریم شهر کرمان نبود و شهرداری کرمان وظیفه‌ای در خصوص خارج از حریم شهر ندارد، اما برای جلوگیری از ورود سیلاب‌ها به شهر کرمان و وارد شدن خسارت‌های جانی و مالی به همشهریان، شهرداری کرمان در آذرماه ۹۸، با اجرای حدود ۳۵ هزار مترمکعب خاک‌ریزیِ با تراکم در بالادست بند مذکور، نسبت به تقویت آن اقدام کرد.

وی افزود: در آذرماه سال گذشته به اتفاق دکتر موسوی، معاون امور عمرانی استاندار کرمان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوط، از محدودۀ ده‌بالا بازدید کردیم که در همان بازدید، پیشنهاد دادم در این منطقه سد خاکی ساخته شود تا آب‌ها پشت این بند جمع شود.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان ادامه داد: در همان بازدید مقرر شد دستگاه متولی ضمن بررسی و مطالعات لازم، این کار را انجام دهد، اما اقدامی انجام نگرفت.

قنبری با بیان این‌که با شروع نخستین بارندگی در زمستان سال گذشته و شروع ترسالی‌ها، چون از هجوم آب از سمت این منطقه به شهر نگرانی داشتیم، جلوی این بند خاکی، 35 هزار مترمکعب خاکریزی کردیم، ارتفاع بند را افزایش دادیم و بند تقویت شد، گفت: با معاونت امور عمرانی استانداری هم مکاتبه کردیم که از دستگاه‌های متولی درخواست شود سرریز این بند خاکی را احداث کنند که اقدامی نشد.

وی افزود: در بارندگی ۲۴ فروردین‌ماه جاری نیز، در کمتر از ۲۴ ساعت، حدود ۵۰۰ هزار مترمکعب آب پشت این بندِ بدون سرریز جمع شد؛ تا جایی که امکان تخریب بند وجود داشت.

قنبری تصریح کرد: اگر این بند خاکی در آذرماه سال گذشته توسط شهرداری کرمان تقویت نشده بود، در بارندگی روز ۲۴ فروردین امسال، ضمن تخریب بند، سیلاب‌ها وارد شهر شده و خسارت‌های زیادی به خانه‌های شهروندان کرمانی وارد می‌شد.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار به نشست اخیر ستاد مدیریت بحران استان اشاره کرد و گفت: در جلسۀ ستاد بحران استان، قرار شد شهرداری سرریز موقت بند را احداث کرده و همچنین سیلاب‌های بارندگی‌های روزهای آینده (۲۸ فروردین) را نیز کنترل کند؛ بنابراین، در مورخ ۲۵ و ۲۶ فروردین، سرریز موقت این بند خاکی توسط شهرداری کرمان ساخته شد.

قنبری در خصوص همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در تقویت بند خاکی ده‌بالا با تشکر از همراهی معاون امور عمرانی استاندار در تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: علی‌رغم این‌که بند خاکی ده‌بالا، خارج از محدودۀ شهر بود و شهرداری کرمان وظیفه‌ای برای ورود به خارج از محدودۀ شهر ندارد، اما با توجه به نگرانی که وجود داشت، تقویت این بند خاکی را شروع کردیم؛ ضمن این‌که از معاون امور عمرانی استانداری درخواست کردیم سایر دستگاه‌ها ضمن انجام وظیفۀ ذاتی خود، در این زمینه به شهرداری کرمان کمک کنند.

وی افزود: پس از آن، با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری، بیل مکانیکی ارتش و یک بیل مکانیکی و بولدوزرِ بخش خصوصی اعزام شد که همان روز اول مشغول به‌کار بودند و ضمن تشکر مجدد از شرکت گاز و هلال احمر، این دو نهاد نیز پمپ‌های جمع‌آوری آب را به کمک آوردند که با توجه به شرایط منطقه، مورد استفاده قرار نگرفت.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بیان کرد: شهرداری نیز دو بیل مکانیکی از بخش خصوصی و یک بیل مکانیکی از ماشین‌آلات سازمان عمران را به‌کار گرفت که این ماشین‌آلات و تمام پرسنل کارگری سازمان عمران، طی دو روز گذشته مشغول به‌کار بودند.

قنبری با اشاره به جلسۀ ستاد مدیریت بحران گفت: در جلسۀ فوق‌العادۀ ستاد مدیریت بحران استان، قرار شد شهرداری کرمان تا پایان بارندگی‌های اخیر، آب را در سد کنترل کند که در این زمینه اقدامات لازم انجام گرفت؛ همچنین تصمیم گرفته شد آب منطقه‌ای برای انحراف مسیر آب در پایین‌دست و اصلاح رودخانه، اقدام کند تا آب به داخل شهر وارد نشود و در پایین‌دستِ بند خاکی پخش شود.

وی در پایان ضمن تشکر مجدد از همکاری ستاد مدیریت بحران استان و دستگاه‌های مربوط، اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام گرفته، در بارندگی‌های پیشِ رو، مشکلی به‌وجود نیاید.

 

پروژه پایش تصویری یکی از پروژه‌های مهم شهر کرمان است

ساماندهی فضای تردد شهری از اهداف پروژه‌ی پایش تصویری است

پروژه پایش تصویری یکی از پروژه‌های مهم شهر کرمان است

پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه پایش تصویری یکی از پروژه‌های مهم شهر کرمان است، ساماندهی فضای تردد شهری و مسایل امنیتی را از اهداف این طرح ذکر کرد.

محمدرضا پورابراهیمی در آیین افتتاح طرح پایش تصویری شهر کرمان که با حضور استاندار کرمان، شهردار، فرمانده نیروی انتظامی استان، جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، فرماندار ، نایب رئیس شورای اسلامی شهر و برخی از مسئولان و نیز مدیران شهری و شهرداران مناطق برگزار شد، با بیان اینکه این اقدامات حرکت‌هایی هستند که ما بتوانیم شهر هوشمند داشته باشیم؛ افزود: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای هوشمندسازی شهرها، یکی از راهکارهای تسریع در رسیدن به این هدف است.

وی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی شهرها باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت خواهد شد. این نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت الکترونیک یکی از حرکت‌های مهم در کشور بود و از آنجا که استان کرمان پایلوت این کار است، هوشمندسازی شهر کرمان امری الزامی است.

 وی ادامه داد: در شهر کرمان به حدود هزار دوربین برای پوشش جامع شهری نیازمندیم که اکنون 410 مورد آن تحقق یافته است و از استاندار کرمان، شهردار و شورای شهر کرمان می خواهیم در این راستا تلاش ویژه ای را جهت رسیدن به پوشش تصویری کامل شهر کرمان داشته باشند.

پور ابراهیمی گفت: بخش خصوصی هم به عنوان یک ظرفیت می‌تواند در کنار دولت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی در این خصوص باید انجام شود ولی به گونه‌ای نباشد که امنیت روانی جامعه را به هم بزند بلکه باید به نحوی باشد که خودکنترلی و کاهش تخلفات ترافیکی را رقم بزند.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: متاسفانه سالانه حدود 17 هزار کشته ناشی از تصادفات را در محورهای مواصلاتی کشور داریم و امیدواریم با توسعه پایش تصویری بتوانیم بخشی از این تلفات و خسارات ترافیکی را کاهش دهیم.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 05:21
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان خبر داد: اجرای طرح توسعه مسیر...
یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 04:39
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد: مطالعۀ طرح ساماندهی آبگرفتگی‌های شهر...
چهارشنبه, 27 فروردين 1399 09:11
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد: تخلیۀ حدود 150 هزار مترمکعب...
دوشنبه, 19 اسفند 1398 05:24
تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا به بهره‌برداری رسید افتتاح پنجمین پروژه‌ی بزرگ شهرداری کرمان در...
دوشنبه, 11 آذر 1398 07:12
ساماندهی فضای تردد شهری از اهداف پروژه‌ی پایش تصویری است پروژه پایش تصویری یکی...
دوشنبه, 11 آذر 1398 07:03
۴۱۰ دوربین نظارتی در شهر کرمان نصب و فعال شده است مرکز کنترل و...
شنبه, 02 آذر 1398 07:45
میدان و پارک شورا،به یکی از پارک های گردشگری شهر کرمان تبدیل می شود...
شنبه, 25 آبان 1398 06:24
معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد : بهره‌برداری از پل شهید...
یکشنبه, 12 آبان 1398 07:15
معاون حمل و نقل و امور زیربنایی: تاکید بر ادامه تلاش های مجدانه در...
دوشنبه, 06 آبان 1398 07:57
سالروز وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، امام حسن...
سه شنبه, 02 مهر 1398 05:46
فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، هفته پُرافتخار پیروزی های شجاعانه مردم غیور ایران...
شنبه, 16 شهریور 1398 05:01
نصب يكصدمين سگمنت در تقاطع غير همسطح شهيد بادپا      معاون حمل و...

معرفی زیر مجموعه ها

  سازمان حمل و نقل و ترافیک
  سازمان اتوبوسرانی
  سازمان تاکسیرانی
  مدیریت پایانه ها

معرفی معاون